Detektor krawędzi SED-1 do schodołaza ESCALERA

Detektor krawędzi SED-1 do schodołaza ESCALERA3 776,20 zł brutto

3070.08 zł netto

Produkt na zamówienie

Detektor dedykowany jest do schodołazów Staircat i Climbing Forklift

System wykrywania krawędzi jest zalecany do przenoszenia ciężkich, wielkogabarytowych przedmiotów, takich jak sejfy itp. Podczas schodzenia po schodach system wykrywania krawędzi schodów automatycznie ustawia i blokuje koła we właściwej pozycji na krawędzi stopnia, aby rozpocząć zejście. Pomaga to zabezpieczyć wózek przed przypadkowym stoczeniem się z krawędzi stopnia. 

Wskazuje operatorowi, kiedy schodołaz znajduje się w prawidłowej pozycji do wchodzenia lub schodzenia po schodach.

Korzystanie z tego systemu bezpieczeństwa jest łatwe. W przypadku schodzenia wystarczy aktywować system stopą, naciskając dźwignię zwalniającą na każdym detektorze. Gdy operator toczy jednostkę do przodu w kierunku krawędzi stopnia, czujniki krawędziowe wskazują właściwą pozycję do zejścia, opierając stopę na stopniu i zatrzymując maszynę przed ruchem do przodu. Nie należy próbować na siłę przepychać schodołaza poza punkt wskazany przez detektory.

System wykrywania krawędzi schodków może być również używany w ten sam sposób podczas wchodzenia po schodach, aby zapobiec staczaniu się urządzenia do przodu, gdy wchodzi po stopniu.

SED-1

Brak recenzji użytkowników.